niedziela, 20 października 2013

Españoles en Cracovia

Z roku na rok wzrasta liczba Hiszpanów odwiedzających region województwa małopolskiego. W 2011 roku turyści z Hiszpanii stanowili ok. 10% przyjezdnych, co stanowi największy wzrost procentowy w ciągu ostatnich lat. 
W raporcie Małopolskiej Organizacji Turystycznej (na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa) o 
turystyce w Krakowie w 2011 roku możemy przeczytać, że segment hiszpański wykazuje znaczne zainteresowanie ponownym przyjazdem do miasta i rekomendowaniem go znajomym. Wielu Hiszpanom również tak bardzo podoba się najpiękniejsze polskie miasto, że decydują się zostać z nami na dłużej.
Kilka takich przykładów znajdziesz w filmiku poniżej, będącym częścią znanej w Hiszpanii serii "Españoles en el mundo" - co oznacza "Hiszpanie na świecie", którzy (w tym przypadku) wybrali Kraków jako swój drugi dom. 
"Estamos en Cracovia, el alma de Polonia!" - tymi słowami rozpoczyna odcinek prowadząca i już wiadomo, że jesteśmy w magicznym miejscu. :) 
Następnie każdy z gości, niczym licencjonowany przewodnik turystyczny, oprowadza nas po wybranym miejscu w Krakowie i jego okolicach, pokazując tym samym co warto zwiedzić, dowiadujemy się jakie motywy zadecydowały o osiedleniu się przyjezdnych z Hiszpanii w południowej części Polski oraz czym Hiszpanie zajmują się tutaj na co dzień.
Zachęcam do oglądania! :) (link poniżej)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz